Hırsızlığa karşı en büyük güvence: Konut Sigortası

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan hırsızlık vakaları oluşturduğu psikolojik sarsıntının yanı sıra önemli derecede ekonomik kayba da sebep olmaktadır. Hırsızlık olaylarına karşı eşyalarınızı konut sigortası ile garanti altına alabilirsiniz.

Aşağıda listelediğimiz hırsızlık durumuyla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gerekenler konut sigortasından en iyi şekilde faydalanmanızı ve tazmin esnasında sıkıntı yaşamamanız için mini bir rehberdir.

  • Olayın ardından polis merkeziyle irtibata geçerek tutanak tutturun
  • Hırsızlık olayından sonra eksperlerin kolay kanıtlar bulabilmesi için delillere dokunmayın
  • Olayın yaşandığı günden sonra 5 iş günü içinde sigorta şirketini durumdan haberdar edin ve hasar ihbarında bulunun.
  • Sigorta şirketinden gelen eksperle birlikte; karakol tarafından tutulan tutanağı ve görgü tespit tutanağını, sigorta poliçesi ve zeyilnameyi, hırsızlığın nasıl olduğunu anlatan ayrıntılı beyanınızı, çalınan malların varsa faturasını ve talep yazısını, olayın gerçekleştiği tarihten sonraki 30 gün içinde çalınan eşyalarınızın bulunmaması durumunda karakoldan alınacak ‘çalınan malların bulunmadığına dair belge’yi sigorta şirketine ulaştırabilirsiniz.

Hırsızlık vakalarında mağdur duruma düşmemek için enucuzsigortam.net’ten en uygun fiyatlı konut sigortalarını inceleyebilirsiniz.

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Hırsızlığa karşı en büyük güvence: Konut Sigortası hakkında bilgi almak istiyorum.