Araç arızaları poliçelere dahil mi?

Arabaların ömrü kullanım şekilleri ve bakım işlemlerine gösterilen hassasiyetlere göre değişmektedir. Bir kullanıcı aracına gereken özeni göstermezse bir süre sonra arabaların elektronik ve mekanik aksamlarında yıpranmalar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu durum kasko poliçelerinin teminatı altına girmemektedir. Bu şekilde ortaya çıkan zararların ödenmesi mümkün değildir.

Kasko poliçeleri kullanıcıdan kaynaklanan sorunların araca vereceği zararı ödemezler. Yani yağsızlık, susuzluk, çürüme, bozukluk, eskime, paslanma gibi sebeplerle ortaya çıkan zararlar kasko poliçelerinin dışında yer almaktadır. Kasko, gerçekleşmesi beklenmeyen, aniden meydana gelen zarar durumlarında sigortalıyı koruma altına alan bir sistemdir. Bu yüzden aracının yağının değişmesi gerektiği zamanda herhangi bir değişim yapmayarak motorun yanmasına sebep olan kullanıcının kendi hatası sigorta şirketlerinin koruması dışında kalmaktadır.

Camlardaki ya da kaportadaki çatlaklar önemsenmediği durumlarda ilerleyen süreçte gelişim göstererek kullanıcıyı zor durumda bırakabilir. Kullanıcı hatasından kaynaklanan bu durumlarda ekstra ödemeler yapmamak için araçların bakımına gereken hassasiyeti göstermek sizleri önemli bir maliyet yükünden kurtarır.

Uygun fiyatlı kasko ve trafik sigortası teklifi almak için tıklayınız…

Gönder
Whatsapp Destek
Merhaba, Araç arızaları poliçelere dahil mi? hakkında bilgi almak istiyorum.