DASK yaptırmazsanız ne olur?

Ülkemizde son yıllarda yaşanan doğal afetler, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK), Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS)’nin önemini bir kez daha gündeme getirmiştir. Türkiye coğrafi pozisyonu itibariyle deprem bölgesinde yer alan bir ülkedir ve yakın tarihlerde Erzincan, Afyon, Gölcük, Düzce depremleriyle büyük can ve gayrimenkul kaybına şahit olmuştur. Yaşanan büyük afetlerin ardından Afet Sigortaları Kanunu’na göre deprem sigortası zorunlu hale getirilmiştir.

DASK sigortası yaptırmayanlar, meydana gelebilecek depremlerin ardından devletin sunduğu konut kredisi, zarar gören binalar için verilen yardımlar ve her türlü destekten mahrum kalacaklardır.

DASK sigortası yaptırmayı erteleyen vatandaşlarımız bütün bunların yanı sıra doğalgaz, elektrik ve su tesisatlarını bağlatamayacaklardır. Çünkü bu işlemler için yetkili kurumlardan zorunlu deprem sigortası yapıldığını gösteren belgeler, zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Özellikle Gölcük ve Düzce depremleri sonrasında devletin büyük önem verdiği DASK sigortası, Kamu Spotu adı altında devlet tarafından çekilen kısa filmlerle televizyonlarda gösterime sunulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, DASK için teşvik edilmeye çalışılmıştır.

En ucuz DASK Sigortası enucuzsigortam.net’te!